(25kB)
  strona główna> gazetka parafialna

strona główna duszpasterstwo oświata apteka sklep sport kancelaria ogłoszenia parafialne informacje o parafiiNASZE ŻYCIE NR 72

ZNAKI CZASU
(5kB)
Szkoła Katolicka
(5kB)
Dobre polskie szkoły to mit
(5kB)

O taki kształt człowieczeństwa nam chodzi
(5kB)

Wywiad z panią Martą Makowską
(5kB)


Wartości chrześcijańskie podstawą wychowania w szkole europejskiej

PISALI O NAS
(5kB)
Uśmiechy
(5kB)

Szkolna czołówka jest w miastach
(5kB)
Punkty szóstej klasy

SYLWETKI (5kB)

NASZE SZKOŁY
(5kB)

System wychowawczy
ks. Bosko

WSPÓLNOTA WSPÓLNOT
(5kB)


Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi

NA KŁOPOTY BEDNARSKI(5kB)

  NASZE ŻYCIE 65
  NASZE ŻYCIE 66
  NASZE ŻYCIE 67
  NASZE ŻYCIE 68
  NASZE ŻYCIE 69
  NASZE ŻYCIE 70
  NASZE ŻYCIE 71Punkty szóstej klasy


Robią błędy, ale potrafią logicznie myśleć. Uczniowie kończący podstawówki coraz lepiej dają sobie radę z wyciąganiem wniosków i logicznym myśleniem. Ale z drugiej strony robią coraz więcej błędów ortograficznych i stylistycznych. To wnioski płynące z ogłoszonych wczoraj wyników kwietniowych testów szóstoklasistów.

(14kB)Tegoroczny wynik uczniów z naszego regionu jest lepszy od oceny z zeszłego roku. NA 40 możliwych do zdobycia punktów średnia województwa to 28,8 (w zeszłym roku 24,6). To tylko nieznacznie mniej niż średnia całego okręgu (woj. lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie), która wynosi 29. - Bardzo dobry wynik - ocenia Zofia Hryhorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. - Niepokoi jednak to, że od czterech lat obserwujemy tendencję spadkową w umiejętności pisania, stosowania zasad ortografii, interpunkcji i stylistyki. To są zadania, które wymagają stałej pracy, również rodziców w domu. Uczniowie, choć wyniki testów nie wpływają na ich oceny na świadectwie, czekali na nie z niecierpliwością. W niektórych szkołach poznali je wczoraj, w innych dyrektorzy ogłoszą je dzisiaj. - Każdy chce wiedzieć jak wypadł, choćby dla swojego samopoczucia - mówi Tomek Hetmański ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Koszalinie. Jego kolega Maciej Zychowicz, jako jedyny w szkole, zdobył maksymalną liczbę punktów. - Nawet za dużo się nie uczyłem - stwierdza. - Podszedłem do tego bez stresu. Dzieci przyznają, że testy wzbudzają wśród nich wiele emocji. - Nasza koleżanka dostała 28 punktów. Dobrze się uczy i myślała, że będzie miała więcej. Aż się popłakała - mówią. - Testy zawsze są stresem, i dla uczniów, i dla nauczycieli - mówi Danuta Wasilewska, nauczycielka matematyki w SP nr 9 w Koszalinie. - Co roku bardzo dokładnie analizujemy wyniki, wyciągamy wnioski, gdzie można coś poprawić. Ale też dużo zależy od uczniów. Mamy pięć klas szóstych. W trzech testy poszły dobrze, w dwóch źle. A to właśnie w tych dwóch ostatnich włożyliśmy najwięcej pracy. (zas)

Najlepsze szkoły

W naszym regionie najlepsze wyniki z testu uzyskały:
1. Katolicka Szkoła Podstawowa w Koszalinie - 36 pkt.
2. Muzyczna Szkoła Podstawowa w Koszalinie - 34,4 pkt.
3. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rzecinie pow. świdwiński - 34,4 pkt.
4. Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 21 w Koszalinie - 34,25 pkt.
5. Szkoła Podstawowa w Żydowie - 34,25 pkt.
6. Społeczna Szkoła Podstawowa w Szczecinku - 33,6 pkt.
7. Szkoła Podstawowa w Klępczewie pow. świdwiński - 33,2 pkt.
8. Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku - 32,4 pkt.
9. Społeczna Szkoła Podstawowa w Koszalinie - 32 pkt.
10. Szkoła Podstawowa nr 7 w Koszalinie - 32 pkt.