(25kB)
  strona główna> gazetka parafialna

strona główna duszpasterstwo oświata apteka sklep sport kancelaria ogłoszenia parafialne informacje o parafiiNASZE ŻYCIE NR 72

ZNAKI CZASU
(5kB)
Szkoła Katolicka
(5kB)
Dobre polskie szkoły to mit
(5kB)

O taki kształt człowieczeństwa nam chodzi
(5kB)

Wywiad z panią Martą Makowską
(5kB)


Wartości chrześcijańskie podstawą wychowania w szkole europejskiej

PISALI O NAS
(5kB)
Uśmiechy
(5kB)

Szkolna czołówka jest w miastach
(5kB)
Punkty szóstej klasy

SYLWETKI (5kB)

NASZE SZKOŁY
(5kB)

System wychowawczy
ks. Bosko

WSPÓLNOTA WSPÓLNOT
(5kB)


Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi

NA KŁOPOTY BEDNARSKI(5kB)

  NASZE ŻYCIE 65
  NASZE ŻYCIE 66
  NASZE ŻYCIE 67
  NASZE ŻYCIE 68
  NASZE ŻYCIE 69
  NASZE ŻYCIE 70
  NASZE ŻYCIE 71Szkolna czołówka jest w miastach
(30kB)Znane są wyniki testów szóstoklasistów. Szkoły koszalińskie wypadły w tym roku lepiej, niż w poprzednim. Mimo, że liczba punktów z testów nie jest najważniejsza przy rekrutacji do gimnazjów, uczniowie w napięciu czekali na wyniki.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu ogłosiła wczoraj wyniki testów szóstoklasistów. Wypadły one lepiej niż przed rokiem. W Koszalinie widać, że utworzyła się ścisła czołówka szkół, które osiągają najlepsze wyniki.

Najlepiej test napisali szóstoklasiści ze szkoły katolickiej. Na 40 możliwych punktów średnio uzyskali aż 36. Bardzo się cieszę. Tym bardziej, że wśród nich mamy aż sześcioro dzieci z różnymi problemami, przede wszystkim dyslektycznymi - mówi Barbara Gęgotek, wicedyrektor szkoły. - Ale na dobry wynik pracuje się wiele lat. Ważna jest też współpraca z rodzicami. -Na drugim miejscu - średnia 34,4 - uplasowali się uczniowie podstawowej szkoły muzycznej.

Bardzo dobrze test (średnia 34) napisali uczniowie Szkoły Integracyjnej nr 21. - Po raz trzeci z rzędu- mówi Krystyna Patera, dyrektor szkoły. - Ale ten wynik bardzo nas zobowiązuje. Corocznie analizujemy to, co jest do poprawienia i ciężko pracujemy.

Średnia wszystkich szkół w mieście to 30,6 punktu. - Widać, że szkoły w dużych miastach tworzą ścisłą czołówkę. Tym w mniejszych miejscowościach trudno je dogonić, choć zdarzają się oczywiście wyjątki - mówi Zofia Hryhorowicz, dyrektor OKE w Poznaniu.

-Najważniejsze przy przyjęciu do gimnazjum jest średnia ocen na świadectwie, ale to, ile kto ma punktów z testu, też jest ważne. Każdy, kto chce uczć się dalej w dobrej szkole, o nie walczy -mówi Karolina Kaleta z klasy VI B w koszalińskiej "dziewiątce".

(zas) Podajemy średnie wyniki testów (maksymalnie można było uzyskać 40 pkt.) we wszystkich koszalińskich szkołach podstawowych:

SP nr 1 - 30,8 pkt
SP nr 3 - 31,6 pkt
SP nr 4 - 30 pkt
SP nr 5 - 30 pkt
SP nr 6 - 29,2 pkt
SP nr 7 - 32 pkt
SP nr 9 - 26,8 pkt
SP nr 10 - 31,6 pkt
SP nr 13 - 26,8 pkt
SP nr 17 - 30,4 pkt
SP nr 18 - 30,8 pkt
SP nr 21 - 34 pkt
Społeczna SP - 32 pkt
Muzyczna SP - 34,4 pkt
Katolicka SP - 36 pkt