(25kB)
  strona główna>gazetka parafialna (rubryka "Nasze pielgrzymki") / Na pielgrzymim szlaku

strona główna duszpasterstwo oświata apteka sklep sport kancelaria ogłoszenia parafialne informacje o parafii


(5kB) Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus
(5kB) Ave szkoła
(5kB) Społeczny wymiar Różańca
(5kB) Skrzatusz
(5kB) Rodzina Różańcowa
(5kB) Piła 2003


(5kB) Pielgrzymka zaufania
przez ziemię
(5kB) Na pielgrzymi szklak


(8kB) Sylwetki(5kB)
PIELGRZYMKA ZAUFANIA PRZEZ ZIEMIĘ


(14kB)   Razem z młodymi ludźmi ze wszystkich kontynentów będziemy szukać odpowiedzi na pytanie: jak być człowiekiem pokoju i zaufania. Ugoszczą nas rodziny i parafie Hamburga.

   Będziesz uczestniczyć w kolejnym etapie pielgrzymki zaufania przez ziemię, którą organizuje Wspólnota z Taize.

   Chrześcijanie Hamburga i okolic cieszą się, że będą mogli Ciebie ugościć i przygotowują się do tego od wielu miesięcy. Czekają na Ciebie, aby wspólnie przeżyć pięć dni, które wypełni modlitwa i najróżniejsze spotkania. Mimo że jeszcze Ciebie nie znają, otwierają już drzwi swoich domów i parafii wierząc, że to spotkanie jest szansą na pogłębienie zaufania.

1. Będziesz przyjęty w rodzime lub w miejscu zbiorowego zakwaterowania. Ekipa przyjęcia w parafii czuwa nad tym, by każda rodzina mogła ugościć pielgrzymów. Powinieneś być gotowy przyjąć miejsce noclegu tam, gdzie zostaniesz skierowany, a więc być może odłączyć się od swojej grupy. Zakwaterowanie będzie bardzo proste, w warunkach pielgrzymkowych (prosimy koniecznie zabrać śpiwór i karimatę). Nie nadużywaj bezinteresownej gościnności rodzin i nie wracaj wieczorami o zbyt późnej porze!

2. Każdego ranka jesteś oczekiwany na wspólnej modlitwie w parafii, przez którą zostałeś przyjęty. Otrzymasz kartkę ze śpiewami, abyś mógł się włączyć do modlitwy.

3. W parafii - zaraz po modlitwie - odbędą się spotkania w małych grupach. Są one okazją do osobistej refleksji i do odkrycia, czym żyją inni chrześcijanie.

4. W południe i wieczorem wszyscy zbieramy się na wspólnej modlitwie w halach. Tam też odbędą się po południu spotkania tematyczne w większych grupach.

5. Noc 31 grudnia przeżywamy w parafii, która nas gości. Uczestniczymy w czuwaniu modlitewnym w intencji pokoju na świecie, a następnie w święcie narodów (bez alkoholu). Zostanie ono zorganizowane przez ekipę parafialną, ale z pewnością zostaniesz poproszony o aktywne uczestnictwo.

6. l stycznia, po uroczystościach noworocznych w parafiach, większość z nas zostanie ugoszczona przez rodziny na noworocznym obiedzie.

   Spotkanie przebiega dobrze jedynie wtedy, kiedy przeżywane jest przez wszystkich uczestników w jednym duchu i kiedy ma się wzgląd na drugiego. Każdy musi przestrzegać kilku podstawowych zasad: nie palić w miejscach publicznych, nie przynosić i nie pić napojów alkoholowych w miejscach zakwaterowania.

   Zapisując się na spotkanie, wyrażasz chęć uczestnictwa w pielgrzymce zaufania przez ziemię i przyjmujesz zaproszenie mieszkańców Hamburga i okolic. Pamiętaj, że oni włożyli wiele trudu w przygotowanie gościny dla Ciebie. Zapoznałeś się z warunkami uczestnictwa i zobowiązujesz się włączyć w całość wspólnego programu.

Zapisy trwają tylko do 15 listopada! Udział w przygotowaniach jest obowiązkowy. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.30 przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

ks. Piotr Domaros

(5kB) Duszpasterstwo Akademickie
(5kB) Duszpasterstwo dziś


(5kB) Wychowanie to
współpraca pełna
troski
i odpowiedzialności