(25kB)
  strona główna> gazetka parafialna (rubryka "Sylwetki") / Sylwetki

strona główna duszpasterstwo oświata apteka sklep sport kancelaria ogłoszenia parafialne informacje o parafii


(5kB) Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus
(5kB) Ave szkoła
(5kB) Społeczny wymiar Różańca
(5kB) Skrzatusz
(5kB) Rodzina Różańcowa
(5kB) Piła 2003


(5kB) Pielgrzymka zaufania
przez ziemię
(5kB) Na pielgrzymi szklak


(8kB) Sylwetki(5kB)
SYLWETKI


KS. WŁODZIMIERZ MALINOWSKI

Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. Obecnie jest odpowiedzialny za formacje uczniów szkoły katolickiej, również jako stały spowiednik, za ministrantów oraz za wspólnoty: Odnowę w Duchu Świętym i Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Jest seniorem wspólnoty kapłańskiej. Do niego należy układanie obowiązków duszpasterskich na każdy dzień. Zaczął obecnie dwunasty rok kapłaństwa.


(11kB) KS. ADAM WAKULICZ

Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie, a studia z psychologii na KUL-u w Lublinie. W par. pw. Ducha Świętego jest od września 2002 r. Prowadzi naukę religii w Zespole Szkół Budowlanych oraz opiekuje się Duszpasterstwem Trzeźwościowym. Z nominacji ks. biskupa ordynariusza jest również duszpasterzem akademickim. Zaczął obecnie dwunasty rok kapłaństwa.


(11kB)KS. INFUAT JÓZEF JARNICKI

ur. w 1922r. w Kołakach (diec. łomżyńska). W 1943r. wywieziony na przymusowe roboty do Kłajpedy, w 1944 - więziony w Białymstoku. Po odzyskaniu wolności kończy gimnazjum w Łomży i Wyższe Seminarium Duchowne w Gorzowie. Lata 1956 - 60 spędza na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie studiuje prawo. W 1960r. zostaje mianowany proboszczem par. pw. św. Krzyża w Koszalinie. W 1974 - proboszczem katedry. Rok 1979 - to nowy okres posługi kapłańskiej - zostaje mianowany oficjałem Sądu Biskupiego w Koszalinie. Na tym stanowisku pracuje do 2002r., kiedy przechodzi na zasłużoną emeryturę.W par. pomaga już od roku. Pomimo ciężaru wielu wiosen, jest do dyspozycji na każdą prośbę ks. proboszcza. Wiele godzin w ciągu tygodnia spowiada. Radosnym usposobieniem nadaje ducha pogody i optymizmu całej wspólnocie kapłanów celebrujących Mszę św. przy ołtarzu kościoła Ducha Świętego.


(11kB) KS. PIOTR DOMAROS

ur. w 1973r. Szkołę średnią ukończył w Słupsku, a Seminarium Duchowne w Koszalinie. Prowadzi katechezę w Centrum Kształcenia Ustawicznego. W parafii jest odpowiedzialny za oazę. Ma za sobą cztery lata kapłaństwa.
(10kB) KS. JERZY DALAK

ur. w 1968 roku w Połczynie Zdroju. W ramach szkoły średniej uczęszczał do XIV LO w Warszawie, zaś Seminarium Duchowne ukończył w Koszalinie. Ma również za sobą studia licencjackie z teologii fundamentalnej na Uniwersytecie Poznańskim. W parafii pracuje od września 2001r. Jest katechetą w szkole nr 6. Odpowiada za przygotowanie do Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii. Opiekuje się także Poradnictwem Rodzinnym oraz Strażą Honorową. Jego pasją są pielgrzymki, w tym piesza do Częstochowy. Ma za sobą dziewięć lat kapłaństwa.

(5kB) Duszpasterstwo Akademickie
(5kB) Duszpasterstwo dziś


(5kB) Wychowanie to
współpraca pełna
troski
i odpowiedzialności